Dziesięciomiesięczne zmagania szkolne klas I-III dobiegły końca. Po uroczystym podsumowaniu nauki i nagrodzeniu najlepszych uczniów przyszedł czas na upragniony odpoczynek. Udanych i bezpiecznych wakacji !!!
Oliwia Choszcz z klasy 2D oraz Adam Kąsek z klasy 2A znaleźli się w gronie laureatów regionalnego Konkursu Wiedzy o Afryce zorganizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach XX-lecia Dni Afryki w Olsztynie i otrzymali wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy!!!
W środę 19 czerwca odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych. Nagrody wręczono w czterech kategoriach. Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie odebrali: - w kategorii Nauka: Mateusz Gigielewicz - uczeń klasy 3a - w kategorii Sport: Marika Pleńska - uczennica klasy 2c - w kategorii Kultura: Blanka Magun - uczennica klasy 2c - w kategorii Działalność Społeczna: Bartosz Haraf - uczeń klasy 3a Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! --->>> więcej fotografii |
14 czerwca Paweł Olszewski, pasjonat biologii, przyniósł na lekcję rekina lamparciego oraz koniki morskie, które stanowią tylko niewielką część jego kolekcji stworzeń morskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat hodowli, rozmnażania, warunków i trybu życia tych zwierząt. Najbardziej zaskoczyła nas informacja że istnieją rekiny, które choć są rybami potrafią wytrzymać bez wody aż 12 godzin i poruszać się po lądzie dzięki płetwom brzusznym w celu poszukiwania zbiorników wodnych. U Pawła ta pasja zrodziła się 12 lat temu. W przyszłości planuje założyć własną hurtownie zwierząt morskich. Dzięki Pawłowi mogliśmy zobaczyć naprawdę niesamowite stworzenia. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć inne ciekawe okazy z jego kolekcji.
Maja Matelska
W piątek klasa 3a uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Krutynią. Pogoda dopisała wyśmienicie. Po spływie gościliśmy w "Oazie Mazurskiej", gdzie miło spędziliśmy czas do wieczora. |
Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem na dworcu kolejowym. Podróż pociągiem do Wrocławia minęła szybko i w przyjemnej atmosferze, pełnej rozmów i śmiechu. We Wrocławiu, udaliśmy się do Hydropolis, interaktywnego i nowoczesnego muzeum. Dzięki różnorodności wystaw zgłębilśmy wiedzę na temat wody.
Następny dzień spędziliśmy aktywnie. Udaliśmy się rowerami, malowniczą trasą, przez Podgórze Izerskie do Geoparku, gdzie zwiedziliśmy starą kopalnię cyny i kobaltu. Przewodnik opowiedział nam fascynujące historie o górnictwie i trudach pracy w kopalniach. Zobaczyliśmy, jak wyglądała dawna technologia wydobywcza.
Kolejnego dnia udaliśmy się pieszo do słynnego drewnianego Kościółka Wang. Następnie podziwialiśmy przyrodę Karkonoskiego Parku Narodowego oraz słynne skały Pielgrzymy i Słonecznik.
Czwartego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Trasa była wymagająca, ale widoki z góry wynagrodziły wszelkie trudy. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać panoramę gór w pełnej okazałości. Zdobycie szczytu było dla nas ogromnym sukcesem i powodem do dumy.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy piękną Pragę. Spacer w stolicy Czech rozpoczęliśmy od Hradczan, następnie podziwialiśmy Zamek Królewski, Ogrody Królewskie, Katedrę Świętego Wita – symbol Pragi.
Zielona Szkoła była dla nas niezapomnianą przygodą, pełną nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień. Każdy dzień przynosił nowe atrakcje i wyzwania, które pokonaliśmy razem, wzmacniając nasze więzi i ucząc się współpracy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie wyjazdy!
W dniach 3-4 czerwca klasa I A wzmacniała tężyznę fizyczną podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią.
Nie zabrakło również integracji na boisku do siatkówki plażowej i przy wieczornym ognisku oraz orzeźwiającej kąpieli w rzece.
p. prof. D. Dołżycki
We wtorek 28 maja rozpoczęliśmy wycieczkę wspaniałą inscenizacją "Romea i Julii" w Teatrze Buffo. Spektakl zachwycił nowoczesną interpretacją i znakomitą grą aktorską.
Następnie podczas spaceru w Łazienkach Królewskich podziwialiśmy piękne ogrody i pałace. W malowniczym parku odpoczęliśmy i zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.
Kolejnym punktem programu był ekscytujący escape room Black Cat, który wymagał od nas współpracy i logicznego myślenia, aby rozwiązać zagadki i wydostać się na czas.
Na zakończenie dnia wjechaliśmy na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Widok z góry na całą Warszawę był niesamowity i na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła nam wielu niezapomnianych chwil.
p. prof. D. Haraf
Dnia 15 mają 2024 odbyło się spotkanie komisji konkursowej konkursu plastyczno-fotograficznego "Nasz wspólny cel- czyste powietrze". Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu ekologicznego dofinansowanego ze środków Powiatu Bartoszyckiego pt: "Tworzymy zdrową atmosferę".
Komisja konkursowa po burzliwych obradach wybrała 3 prace z 84, które wpłynęły na konkurs.
Jury w składzie: Bartosz Kwiek, Anatol Jachna, Antoni Rohun, Wiktor Niebrzegowski. Hubert Kieliszek i Aleksander Oziewicz wyłoniła zwycięzców konkursu:
1 miejsce Lena Ferdycz,
2 miejsce Anna Wasilewska
3 miejsce Anna Binięda.
Gratulujemy.
Stowarzyszenie LO- FAN działające przy naszej szkole
11 kwietnia uczniowie klas 2 c i 3 c odwiedzili Gdański Uniwersytet Medyczny podczas dni otwartych uczelni. Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami, którzy opowiadali o różnych kierunkach. Oprócz rozmów, nie zabrakło sprawdzenia praktycznych umiejętności, takich jak: zakładanie wenflonu oraz sondy żołądkowej, wyrobienie odcisku zębów oraz uzupełnianie ubytków w zębach. Niektórzy wzięli udział w warsztatach m.in. na temat ratownictwa, wstrząsów anafilaktycznych czy pszczelarstwa. Inni wykazali się swoją wiedzą w zakresie anatomii i otrzymali certyfikaty. Wycieczka została zakończona spacerem po starówce.
Hania Konopacka
Klasy 1B i 2A spędziły trzy dni w ośrodku wypoczynkowym w Pięknej Górze. Pogram wycieczki przewidywał intensywną aktywność turystyczną i fizyczną w formie dobrej zabawy.
p. prof. E. Kondraciuk-Pieniak
26 kwietnia 2024r. to dzień, w którym dla klas IV zabrzmiał ostatni dzwonek. Po 4 latach nauki, którym towarzyszyły nadzwyczajne wydarzenia, nastąpiło uroczyste podsumowanie edukacji. W wyjątkowej scenerii świadectwo ukończenia Liceum odebrało 73 absolwentów, w tym 11 z wyróżnieniem.
Po uroczystości byli czwartoklasiści zrobili pamiątkowe fotografie i po raz ostatni spotkali się z wychowawcami i nauczycielami. W tych ostatnich wspólnych chwilach wielu towarzyszyło ogromne wzruszenie.
Maturzyści! Gratulujemy ukończenia Żeroma i życzymy jak najlepszych wyników na maturze. "Szczęśliwej drogi już czas..."
|
Pojawił się już nowy plan lekcji, który będzie obowiązywał
od 29 kwietnia 2024r.
kliknij tutaj >>
Witajcie! To znowu my „Metodziaki”. Nasz projekt dobiegł końca i chcielibyśmy bardzo podziękować osobom, które nas w nim wspierały i w nas wierzyły.
Z okazji zakończenia projektu serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na nasze konto na Youtubie pn. „Metodziaki” do obejrzenia filmiku podsumowującego nasz projekt. Miłego oglądania!
15/04/2024 r. w naszym liceum ponownie odbyła się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". 164 uczniów, pod okiem wykwalifikowanych ratowników ze "Stowarzyszenia mali Wielcy ratownicy" uczyło się jak przeprowadzać pierwszą pomoc na fantomach. Dziękujemy również za gościnny udział 36 członków "Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach", którzy świetnie sobie dzisiaj poradzili. Łączymy pokolenia! Dziękujemy wszystkim za udział.
W dniach 8-12 kwietnia 45 uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami odkrywało uroki stolicy Francji. Zwiedziliśmy nie tylko najbardziej znane zabytki Paryża takie jak Luwr, Katedra Notre-Dame, Bazylika Sacré Coeur, plac Tertre, Łuk Triumfalny, Dzielnica Łacińska z Sorboną, La Sainte Chapelle. Podziwialiśmy panoramę Paryża z wieży Eiffel’a, dachu Galerii Lafayette, wzgórza Montmartre. Udaliśmy się na grób Marii Skłodowskiej-Curie w Panteonie oraz grób Chopina na zabytkowym cmentarzu Père-Lachaise. Odbyliśmy wieczorny rejs statkiem po Sekwanie i zachwycaliśmy się iluminacjami wieży Eiffel. Spacerowaliśmy uliczkami, ogrodami, parkami, bulwarami stolicy świata. Zobaczyliśmy również zespół pałacowy w Wersalu. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.
fotografowała: Urszula Sipko :::: więcej fotek >> kliknij
Tutaj grupa projektowa Naszym celem jest pokazanie łatwych metod nauki, aby stała się ona łatwa i przyjemna, co będzie miało skuteczne odzwierciedlenie w ocenach. Oliwia Matejek 3d |
21 marca 2024 roku młodzi matematycy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły.
Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali testy w kategoriach: Junior i Student. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa: tangram chiński.
Czekamy na wyniki konkursu.
Miło nam poinformować, że w siedzibie Liceum
powstało Stowarzyszenie LO-FAN.
Nadrzędnym celem naszej formacji jest działanie
na rzecz rozwoju środowiska lokalnego.
Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych
do współpracy, zaangażowania w różnorodne projekty
oraz dzielenia się pomysłami.
Więcej informacji w zakładce "Stowarzyszenie LO-FAN".
Dnia 12 marca uczniowie naszego liceum spotkali się na Przejściu Granicznym Bezledy z pracownikami Straży Granicznej.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą funkcjonariuszy SG. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający codzienną pracę strażników. Zobaczyli obiekty i sprzęt służbowy używany w bezpośredniej ochronie państwa, między innymi broń służbową, czytnik linii papilarnych. Poznali zasady i sposoby oznakowania granicy państwowej oraz jej funkcjonowanie. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego, wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków. W ramach spotkania zaprezentowano bogaty materiał zdjęciowy przedstawiający realizację zadań w różnych realiach i warunkach oraz omówiono ogólne zasady rekrutacji do Straży Granicznej.
>> zobacz plakat 1 >> zobacz plakat 2
p. prof. D. Kobus
8 marca 2024 r w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczennice naszej szkoły: Blanka Magun i Wiktoria Kuźmowicz były bezkonkurencyjne. Blanka zajęła I miejsce a Wiktoria II w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy.
p. prof. D. Haraf
Akcja krwiodawstwa, która odbyła się 4 marca przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie tylko wielu uczniów, ale także nauczycieli czy osób spoza szkoły wzięło w niej udział. Wasza chęć pomocy zaskoczyła nas pozytywnie i za to serdecznie dziękujemy! To niewątpliwie dowód nie tylko naszej społecznej odpowiedzialności, ale także ogromnej siły solidarności wśród naszej szkolnej społeczności. Cieszymy się, że możemy razem tworzyć takie wyjątkowe momenty. Dziękujemy każdemu, kto wziął udział w akcji, a także tym, którym nie było to dane z różnych względów. Wasza postawa jest inspirująca, a udział wielu osób z naszej szkoły z pewnością sprawił, że ta akcja będzie miała długotrwały pozytywny wpływ. Pamiętajcie, jesteście bohaterami. Dziękujemy, że możemy być częścią tak niesamowitej społeczności! Aleksandra Strzedzińska Autorki zdjęć: Aleksandra Strzedzińska Kinga Bartoszewicz Zuzanna Wszoła |
Data: 4 marca
Godzina: 8:00
Miejsce: Aula szkolna, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach
Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów oraz osoby spoza naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi! To wyjątkowa okazja, aby wspólnie pomóc potrzebującym oraz zjednoczyć się w dobrym celu.
Ilość krwi do oddania: 450 ml
Nagrody za udział:
- 10 pysznych czekolad dla każdego dawcy.
- Dwa dni wolnego od nauki.
- Uczniowie otrzymają dodatkowo punkty dodatnie!
Wskazówki przed oddaniem krwi:
- Pamiętajcie zjeść coś przed przybyciem.
- Przychodźcie z uśmiechem i gotowością do pomocy!
Udział w akcji może naprawdę coś zmienić! Dołączcie i sprawdźcie, jakie to proste być bohaterem dla kogoś innego!
Zapraszamy do auli szkolnej 4 marca o godzinie 8:00. Bądźcie bohaterami razem z nami!
Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a zwłaszcza uczniom naszego liceum, którzy poświęcająć swój czas, mimo wielu wyrzeczeń dalej są w stanie osiągać dobre wyniki w nauce! Mamy nadzieję, że pasmo waszych dotychczasowych sukcesów zmotywuje Was do osiągania jeszcze większych! Ponadto mogliśmy zobaczyć naszych nauczycieli, którzy po godzinach pracy w szkole zajmują się trenowaniem młodych talentów z naszego miasta.
Wyróżnieni uczniowie:
Amelia Wojciechowicz
Borys Szarejko
Nikodem Szymański
Wyróżnieni nauczyciele:
Pan Jarosław Klimko
Pan Sylwester Nowokuński
Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)
" Takie hasło przyświecało nam cały dzisiejszy dzień, kiedy to mieliśmy przyjemność spotkać się z Mariuszem, który na co dzień pracuje w Zwolnieni z Teorii. Mariusz opowiedział nam na czym polega jego praca, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu oraz zmotywował nasze grupy projektowe do dalszego działania. Po wspólnej wymianie doświadczeń, mogliśmy zadawać pytania, na które poznaliśmy trafne odpowiedzi.
Dla przypomnienia, udział w olimpiadzie pt. 'Zwolnieni z teorii' staje się tradycją w naszej szkole, a z roku na rok coraz to większa liczba uczniów 'Żeroma' decyduje się na realizowanie projektów społecznych. Mamy świadomość, że bierzemy czynny udział w życiu naszej lokalnej społeczności i zmieniamy ją na lepszą.
Dziękujemy za zaangażowanie Mariuszowi oraz pani Katarzynie Zagajewskiej - Sycz, która jest zaangażowana w niesienie pomocy przy projektach, od samego początku istnienia tej inicjatywy.
Tego dnia prelekcji udzieliła grupa projektowa METODZIAKI.
Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)
W grudniu 2023 nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Nasi uczniowie zaangażowali się w zbiórkę żywności dla potrzebującej rodziny z naszego województwa. Pokazaliśmy że „razem stać nas na dobro” dla tych, którzy mają najmniej.
Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomoc dotarła do ponad 17 tysięcy rodzin z najdalszych zakątków Polski.
p. prof. D. Haraf
Oczekiwanie na Boże Narodzenie to w naszej szkole radosny czas przygotowań, strojenia choinek i dekorowania sal lekcyjnych. Tak też było i w tym roku w Żeromie. Uwieńczeniem tego wyjątkowego okresu był dzień klasowych Wigilii i jasełka przygotowane przez uczniów. Bożonarodzeniowe przedstawienie okazało się wspaniale zaaranżowanym mini-spektaklem, rewelacyjnie zagranym przez grupę naszych utalentowanych aktorów. Podczas spotkania w auli została też podsumowana akcja "świąteczna paczka dla zwierzaczka". Fotorelację Uli Sipko z tego szczególnego dnia możecie zobaczyć w galerii fotografii - kliknij >> |
Z dawna oczekiwane, nowoczesne, wielofukcyjne boisko z gumową nawierzchnią oraz z zapleczem, zostało oddane do użytku 6 grudnia 2023r.
|
Miło nam poinformować, że nasze Liceum wzięło udział w szlachetnej akcji pt. „Świąteczna paczka dla zwierzaczka”. Akcja została zorganizowana dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt” oraz Stowarzyszenia „Kot w Dom” z Bartoszyc a jej inicjatorem i pomysłodawcą była Pani Alicja Suchodolska – wieloletni wolontariusz fundacji.
W naszej szkole do akcji przystąpiło 12 klas, które uzbierały łącznie 2 302,53 zł, co pozwoliło na zakup ponad 131 kg jakościowej karmy dla łącznie 13 podopiecznych fundacji i stowarzyszenia. Obdarowani to psy: Szarik (klasa 1b), Bobik (klasa 4a), Blaki (klasa 3a), Oro (klasa 3b), Miszka (klasa 3c) i 7 – miesięczne szczeniaki Demi i Dalton (klasa 2c) oraz koty: Tolek (klasa 1c), Puszysław (klasa 2b), Stokrotka (klasa 1e), Stefanek (klasa 1d), Radzio (klasa 2d) i Dziadzio Tomuś (klasa 1a). Wszystkim uczniom i wychowawcom za wielkie serce i chęć niesienia pomocy skrzywdzonym, bezdomnym zwierzętom serdecznie dziękujemy.
„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta” Immanuel Kant
tekst i zdjęcia p. J. Kubkowska
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny Kubkowskiej za Jej wielkie zaangażowanie i koordynowania całą akcją w szkole.
Uczennice naszego liceum dnia 1 grudnia rozegrały kolejny etap siatkarskich zawodów szkolnych.
Gratulujemy dziewczynom doskonałego osiągnięcia w zawodach, gdzie po intensywnej walce zdobyły pierwsze miejsce w regionie, co zapewniło im awans do półfinałów województwa.
Wyjątkowe zaangażowanie i determinacja dziewczyn z pewnością zasługują na pochwałę. Trzymamy kciuki za kontynuację sukcesów w kolejnych etapach zawodów!
Skład drużyny: Aleksandra Cieślak, Klaudia Wojsiat, Daria Rozmysłowicz, Wiktoria Topczyłko, Laura Chruściel, Marika Pleńska, Judyta Wasek, Hanna Konopacka, Natalia Zioło, Karolina Mandywel.
informacja zaczerpnięta z profilu fb LO
W piątek 24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie, w ramach akcji "Odblasków noszenie ma duże znaczenie", z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kinkajmach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Bezledach. Przekazali oni wiedzę na temat bezpieczeństwa pieszych na drogach publicznych poza obszarem zabudowanym, a także informację o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które powinny być nieodłączną częścią naszego ubioru. Pamiętajmy, że noszenie odblasków świadczy o naszej dojrzałości i świadomości na temat bezpieczeństwa.
p. prof. D. Haraf
W piątek 17 listopada w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego konkursu literackiego dla miłośników języka angielskiego. Wyróżniona została Zuzanna Ziemacka z kl. 3d, a Karolina Szulżycka z kl. 2d zdobyła tytuł zwycięzcy. Serdeczne gratulacje! p. prof. E. Argalska |
Dnia 26 października w auli szkolnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie na temat transplantologii i donacji, zainspirowane wyjazdem naszych uczennic na konferencję Transplant Summit Poland do Katowic, ufundowanym przez fundację Dwie Głowy.
Hasłem przewodnim były słowa “Twoje Tak ma Moc”.
Podczas spotkania rozmawialiśmy z ekspertami z różnych dziedzin: panią psycholog Wiolettą Wasilewską, panią Bogumiłą Król (z którą połączyliśmy się online), koordynatorem transplantacji ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz księdzem Łukaszem Długoszem.
Mieliśmy również okazję dowiedzieć się o operacji przeszczepienia zmodyfikowanego serce świni człowiekowi, przeprowadzonej przez profesora Roberta Montgomery.
Niezwykle wzruszająca historia, opowiedziana przez panią Annę Jodko, skłoniła nas do refleksji. Warto rozmawiać z najbliższymi na temat donacji, aby móc podejmować ewentualnie słuszne decyzje w przyszłości.
Poruszającym podsumowaniem była piosenka napisana przez Blankę Magun i Hannę Bartosewicz i wykonana przez nasze koleżanki.
Wiktoria Basak
W dniach 27-29 września uczennice klasy 4C wraz z P. Anetą Roś-Kozłowską uczestniczyły w konferencji Transplant Summit Poland w Katowicach. Konferencja miała na celu rozpowszechnienie i zbliżenie nam tematu transplantologii u dzieci.
Olga Łunio |
Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, 2 i 3 listopada 2023r. są dniami wolnymi od zajęć.
W załączeniu zarządzanie dyrektora o dniu wolnym za święto przypadające w sobotę.
My też byliśmy, słuchaliśmy i śpiewaliśmy.
#DZIEŃŚWIADOMOŚCI to ważna kampania społeczna dotycząca zdrowia psychicznego.
Warto było dowiedzieć się o przyczynach takich schorzeń, ich przebiegu, czy sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. A każdy z nas takie przeżywa. Rzeczywistość to nie jest wykreowany i przekoloryzowany świat wirtualny.
👉Potrzebujesz pomocy? To nie Twoja słabość, ale siła! Zwróć się do bliskich lub zaufanych osób.
👉Widzisz potrzebującego pomocy? Nie bagatelizuj sprawy. Porozmawiaj. Po prostu bądź!
Tylko tyle i aż tyle
Samorząd Uczniowski
Akcję w BDK prowadził Mateusz Szymkowiak, znany i lubiany redaktor TVP
Fotografia: BDK Bartoszyce
Dnia 17 października nasze uczennice rozegrały powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt.
Dziewczyny zajęły 1 miejsce i zdobyły awans do kolejnego etapu zawodów!
Skład drużyny: Aleksandra Cieślak, Klaudia Wojsiat, Wiktoria Topczyłko, Daria Rozmysłowicz, Laura Chruściel, Aleksandra Wiśniewska, Marika Pleńska, Judyta Wasek, Julia Harhaj oraz Karolina Mandywel.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!!
Informacja zaczerpnięte z profilu fb Samorządu Uczniowskiego.
foto: p. Tomasz Tatol
13 października społeczność Liceum świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski! |
|
Fotorelacja:
p.prof. EK Pieniak
Maja Izdebska 3b
NIEBIESKA SZKOŁA I NIEBIESKI KONCERT 29 września w naszej szkole odbędzie się mnóstwo |
Uczniowie klas czwartych i trzecich naszego Liceum w piątek 8 września wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Starego Miasta w Warszawie. Przed wejściem na teren obiektów sejmowych każdy musiał przejść szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Po gmachu parlamentu licealiści poruszali się w towarzystwie pani przewodnik, która m.in. w sali obrad wyjaśniła zasady prawa wyborczego i przybliżyła aspekty poselskiej pracy. Następnym etapem wycieczki był spacer ulicą Nowy Świat i Krakowskim Przedmieściem w kierunku Zamku Królewskiego i Starego Miasta oraz zwiedzanie Starówki. Naszemu wyjazdowi towarzyszyła przepiękna, letnia i wyjątkowo ciepła pogoda. Przed północą zameldowaliśmy się z powrotem w Bartoszycach.
Wyjazd pomógł zorganizować i całkowicie sfinansował Pan Poseł Adam Ołdakowski, któremu bardzo dziękujemy. Bardzo dziękujemy |
6 września uczniowie klas pierwszych: matematycy i humaniści udali się wspólnie z wychowawcami oraz p. Danutą Kobus, p. Joanną Ciechomską i p. Iwoną Borkowską na zajęcia integracyjne do Dworku Dębówko. Integracji sprzyjała piękna pogoda, zajęcia przeprowadzone przez opiekunów oraz pieczenie kiełbasek i pianek na ognisku.
|
W naszym Liceum 4 września uroczyście został zaingurowany nowy rok szkolny 2023/2024.
Powodzenia!
|
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 -
- 4 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym.
Obecność obowiązkowa.
Nie zapomnijmy o stroju galowym.
Serdecznie zapraszamy uczniów przyjętych do klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.
Do zobaczenia!