Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  






 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ / 2015/2016
serwis w tej chwili ogląda 16 osób
2015/2016
   | modyf: Mirosław Gutowski 2016-11-16, 14:40 | 17739 odsłon
serwiszglossie
To już wakacje!

 
Dodał: ZM       28 czerwca 2016r.
Spotkanie Erasmus + w Olsztynie

 22 czerwca w Centrum Polsko Francuskim w Olsztynie odbyło się spotkanie uczestników projektu Erasmus +. Agata, Ania, Ewa, Magda, Monika, Ola oraz ich koleżanki i koledzy z III LO w Elblągu i III LO w Olsztynie zaprezentowali swoje francuskojęzyczne spektakle kamishibai przed zgromadzoną publicznością.

 

 
Dodał: Ewelina Story       24 czerwca 2016r.
Sukces Agaty i Bartka

 Agata Hołoweńko z kl. II C oraz Bartłomiej Nowak z kl. II D otzymali nagrodę w konkursie na opowieść fotograficzną - roman photo - napisaną w języku francuskim zorganizowanym przez Centrum Polsko Francuskie w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Bajka z okazji X Światowych Dni Bajki.

Serdecznie gratulujemy!

 
Dodał: Ewelina Story       24 czerwca 2016r.
Film naszych uczniów w konkursie ADAMED SmartUP

Dwóch waszych kolegów startuje w konkursie ADAMED SmartUP. Stworzyli ciekawy film edukacyjny. Warunkiem wygranej jest uzyskanie bardzo dużej ilości głosów do 30 czerwca, poprzez głosowanie na facebooku (link w obrazie). Głosować można tylko raz dziennie. Każdy z Was może się przyczynić do ich sukcesu.

Kliknijcie i głosujcie...codziennie!

https://www.facebook.com/ADAMEDSmartUP/app/249092698772230/?app_data=hW1rslLlLXI

 

 
Dodał: MG       15 czerwca 2016r.
Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

 7 czerwca 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wzięły udział 3 uczennice naszego liceum. Dominika Golon zajęła III miejsce, a Oliwia Kasjaniuk otrzymała wyróżnienie.Gratulujemy!!

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       13 czerwca 2016r.
PLUSZAKI DO KARETEK POGOTOWIA

 

 

31 maja wolontariuszki z kl II D naszego liceum przekazały do Dziecięcej Izby Przyjęć w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II W Bartoszycach 6 worków pluszaków – przytulanek, które zebrały w bartoszyckich szkołach oraz w szkole w Sępopolu. Zabawki trafią do dzieci, które  z powodów zdrowotnych znajdą się w karetce pogotowia lub w szpitalu. Ich zadaniem będzie ukoić i zminimalizować lęk, ból, stres.

Pan Sławomir Wójcik Dyrektor  Szpitala, pan Łukasz Rozbicki ratownik medyczny oraz pani Małgorzata Jadczak podziękowali uczennicom oraz pani pedagog Małgorzacie Kuzia w imieniu własnym oraz personelu medycznego  za wspaniałą inicjatywę.

   Fot. pan Andrzej Grabowski Od lewej: Marianna, Andżelika, Natalia, Natalia i Nina

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       6 czerwca 2016r.
Nasi na VI Turnieju Rekreacyjno-Sportowym

Nasza młodzież, wespół z innymi, wspaniale się bawiła na VI Turnieju Rekreacyjno-Sportowym, zorganizowanym przez bratnią placówkę MDK w Bartoszycach. Ich zmagania, przelany pot, prawie skręcone kostki i ogromne zaangażowanie możecie podziwiać na sporej ilości fotografii.

>> zapraszamy do galerii.


(pozostałe zdjęcia, pokazujące zmagania wszystkich uczestników, znajdują się na stronie MDK Bartoszyce)


 
Dodał: MG       3 czerwca 2016r.
Ośmiu Wspaniałych

 

 

Samorządowy Konkurs Nastolatków rozstrzygnięty!

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Liceum w tym roku  reprezentowali: Magdalena Grzywnowicz z kl III B  i Mateusz  Sikorski z kl II C. Nasi “Wspaniali” zostali uhonorowani przez Burmistrza Miasta statuetkami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczono uroczyście podczas posiedzenia Rady Miasta  2.06. 2016 r.

Jako wolontariuszka Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych oraz repzentatka ZHP uczennica naszego Liceum Karolina Jędryczka–Koper  z kl IB otrzymała nominację Burmistrza Miasta do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Serdecznie gratulujemy lauratom i ich opiekunom: p.Wiesławie Nowak i p.Agnieszcze Kędzierskiej

 

 
Dodał: W N       3 czerwca 2016r.
3 dniowa aktywność Ia

 

 

  Na naszą długo wyczekiwaną wycieczkę wyruszyliśmy o 8 rano. Już podczas jazdy autokarem mieliśmy wyśmienite nastroje, gotowe na sportowe przygody. Na miejscu w Ośrodku PTTK Krutyń po rozpakowaniu udaliśmy się na ćwiczenia pływania kajakiem. Było przy tym wiele śmiechu, ponieważ na początku często wpadaliśmy w trzciny.

  Szybko jednak opanowaliśmy sztukę wiosłowania. Po smacznym obiedzie udaliśmy się rowerami do Rezerwatu Dzikich wierząt w Kadzidłowie. Po dotarciu na miejsce oglądaliśmy i głaskaliśmy zwierzęta, które znajdowały się w parku. Szczególnie w pamięci pozostały nam tarpany. Podczas powrotu z naszej wyprawy byliśmy wyczerpani, ale dobre humory nas nie opuszczały. Wieczorem rozgrywaliśmy mecze siatkówki, graliśmy w kenta. Dzień minął nam na sportowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Drugiego dnia płynęliśmy spływem Krutyń-Ukta, podziwiając piękno przyrody. Po południu udaliśmy się na spacer brzegiem rzeki. Na koniec dnia odbył się turniej siatkówki między uczniami gimnazjum a naszą klasową drużyną, która dała z siebie wszystko.  Podczas meczu mieliśmy specjalny pokaz mody "top model", który dostarczył nam wiele śmiechu.

  Ostatniego dnia zwiedziliśmy pobliskie Muzeum Przyrodnicze i udaliśmy się do Rezerwatu Zakręt podziwiając pomniki przyrody i pływające wyspy. Wyczerpani ale szczęśliwi wróciliśmy do domu i już nie możemy się doczekać, kiedy pojedziemy na kolejną wycieczkę.

autor tekstu: Sara Szablak

 

 
Dodał: ZM       3 czerwca 2016r.
1C 'rządziła' w Łebie

W dniach 23-25 czerwca klasa Ic naszego liceum spędzała czas na wycieczce klasowej nad morzem w Łebie, opiekunami naszymi byli prof. Robert Kozieł i prof. Dariusz Wójcik. 
Wyjechaliśmy w poniedziałek, udając się prosto do hotelu znajdującego się w Łebie. Po sprawnym zakwaterowaniu oraz obiadokolacji odwiedziliśmy Illuzeum, gdzie odkryliśmy tajemnice iluzji optycznych i paradoksów. Resztę dnia spędziliśmy integrując się na plaży, w mieście oraz ośrodku. 
Dzień następny poświęcony był przede wszystkim wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego, w którym mieliśmy okazję zobaczyć malowniczy krajobraz wydm. Następnie spacerując brzegiem morza, dotarliśmy do autobusu, który zawiózł nas prosto do hotelu. 
Kolejną czekającą na nas atrakcją był „Labirynt 3d”. W formie zabawy mogliśmy podążać szlakami Harry’ego Potter’a i integrować się z grupą. Następnego dnia, przed samym wyjazdem, odwiedziliśmy „Magiczne lustra” – labirynt zbudowany – jak sama nazwa wskazuje – z luster. Dostarczyło nam to dużo śmiechu i zabawy. Niestety wycieczka dobiegała końca. Z dobrymi humorami i w pełni wypoczęci udaliśmy się do Bartoszyc.








informację przygotowała Natalia Luśtyk kl. I c

więcej zdjęć w fotogalerii

 
Dodał: MG       30 maja 2016r.
Zawody PCK

 

 

   Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK.

  Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. 

 Skład drużyny:

Maciej Bogel - kapitan

Rafał Terefeńko

Ignacy Bok

Michał Narkowicz

Przemysław Siemiątkowski

autor: p.prof. Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: ZM       29 maja 2016r.
"URUCHOM SERCE BLIŹNIEMU"

 

 

  Grupa uczniów naszego liceum wzięła udział w projekcie edukacyjnym "URUCHOM SERCE BLIŹNIEMU" realizowanym z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, we współpracy z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, który z pewnością pozwolił na ugruntowanie wiedzy, nabycie niezbędnych umiejętności, a także kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

  Projekt obejmował cześć teoretyczną w postaci prelekcji oraz część praktyczną przeprowadzoną dla nauczyciela i jednego z przedstawicieli uczniów.

  Za tematykę szkoleń (elementy pierwszej pomocy) i ich realizację odpowiedzialni byli pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej pod kierownictwem dr. n. med. Rakesha Jalali.

  Projekt ten zakłada, że dzięki zwiększającej się liczbie osób umiejących udzielać pierwszej pomocy zwiększy się szansa na przeżycie osób, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Autor: p.prof. Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: ZM       29 maja 2016r.
ERASMUS +

Journal de voyage 

środa (mercredi) 4.05.2016r

Wyruszyliśmy z Bartoszyc po godz. 7 rano. Po drodze zabraliśmy uczniów z Olsztyna, a następnie z Elbląga. Wieczorem przekroczyliśmy granicę polsko-niemiecką, a rano wjechaliśmy do Francji. 

czwartek (jeudi) 5.05.2016r

Około godz. 10 byliśmy już w Paryżu, w którym zatrzymaliśmy się również na noc. Po zakwaterowaniu w schronisku i chwili na odświeżenie się po długiej podróży, wybraliśmy się na spacer Placem Pigalle ze słynnym Moulin Rouge, następnie zwiedziliśmy znajdującą się na szczycie wzgórza Montmartre bazylikę Sacré-Coeur oraz Place du Tertre.

           

 Kolejnym celem był, przyciągający turystów z całego świata, symbol Paryża - ogromna wieża Eiffla. Dostanie się na obiekt nie należało do łatwych ze względu na długie kolejki. Namęczyliśmy się wchodząc po blisko sześciuset schodach, ale było warto! Z wieży widać całe miasto! Można również wyrobić sobie pamiątkowe monety.
Około godziny 20 wróciliśmy metrem do auberge de jeunesse, gdzie zjedliśmy kolację.

           

piątek (vendredi) 6.05.2016r
Rano, po śniadaniu, mieliśmy okazję zobaczyć znaną z powieści pisarza Victora Hugo katedrę Notre Dame. Zarówno wnętrze jak i wygląd zewnętrzny tego gotyckiego budynku, wywarły na nas ogromne wrażenie, był piękny. Idąc ulicami Paryża, zobaczyliśmy także Centre Georges Pompidou (centrum kultury i sztuki współczesnej) paryski ratusz Hôtel de Ville.

           

Kolejnym miejscem, do którego dotarliśmy o własnych nogach, był dawny pałac królewski, a dziś jedno z największych muzeów świata, Luwr. Zobaczyliśmy tam takie dzieła sztuki jak rzeźba Wenus z Milo, Nike z Samotraki i oczywiście słynna Mona Lisa mistrza, Leonardo da Vinci.

          

W Paryżu jest wiele do zobaczenia i dwa dni to z pewnością za mało, dlatego mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się tam wrócić.
Po krótkim spacerze wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę do mieszczącego się w Bretanii Saint-Brieuc.

Olga II C

sobota (samedi), 7.05.2016r

Obudziłyśmy się około 7 rano, co nie było łatwe po dwóch bardzo aktywnych dniach i długich podróżach autobusem. Śniadanie (oczywiście słodkie) zjadłyśmy po godzinie 8. Nasz plan dnia obejmował dwa występy Kamishibai. Pierwszy odbył się na rynku w Saint-Brieuc wśród tłumu ludzi i licznych straganów. Mieszkańcy Saint Brieuc z zainteresowaniem oglądali przedstawienia. Po występach przyszedł czas na szybkie rozejrzenie się po francuskich straganach i sklepach. Następnie czekał nas obiad na świeżym powietrzu przed budynkiem stowarzyszenia francusko-polskiego. Najedzeni pojechaliśmy do domu spokojnej starości Le Quillio, gdzie przedstawiliśmy, ku uciesze starszego pokolenia, naszą bartoszycką legendę. Kolejną atrakcją dnia było zwiedzanie muzeum lnu Musée des Toiles. Głodni i zmęczeni, przy dźwiękach muzyki bretońskiej, zjedliśmy kolację przygotowaną specjalnie dla nas przez mieszkańców St Thélo. W drodze powrotnej do schroniska młodzieżowego zatrzymaliśmy się na plaży nad oceanem. Tak minął pierwszy dzień w Saint-Brieuc.

          

Monika II D

niedziela (dimanche) 8.05.2016r

Kolejny zapracowany dzień rozpoczął się serią spektakli Kamishibai na pchlim targu w Dinan. Odbyło się tam jedno z naszych najlepszych przedstawień, które cieszyło się dużym zainteresowaniem przechodniów. Mieliśmy również okazję zakupić oryginalne oraz niepowtarzalne prezenty dla bliskich. Kolejne godziny okazały się szczególnie interesujące - poznaliśmy studentów z innego projektu ERASMUS+ i w ich towarzystwie zwiedziliśmy starówkę średniowiecznego miasta Dinan. Tego dnia zostaliśmy uraczeni obiadem na świeżym powietrzu w pobliżu malowniczo położonej okolicy. Po południu mogliśmy nacieszyć oczy widokiem rzeki Rance z pokładu turystycznego statku.

             

Jednak prawdziwym zwieńczeniem dnia okazała się przepyszna kolacja, którą przygotowali dla uczestników wyjazdu wspomniani studenci. Mieliśmy niepowtarzalną szansę spróbować wyśmienitych owoców morza - krewetek, małży, ślimaków, jak również słynnych żabich udek - oraz syropu z fiołków.

             

Ania II D

poniedziałek (lundi) 9.05.2016r

Po francuskim śniadaniu zostaliśmy zaproszeni do rady departamentu na śniadanie europejskie ponownie przygotowane przez zaprzyjaźnionych studentów. Przyglądaliśmy się także pracy europejskiego parlamentu młodych. Obiad zjedliśmy w liceum Saint Pierre w towarzystwie przedstawiciela Ambasady Polski we Francji Partyka Błaszczaka. Po posiłku spotkaliśmy się z licealistami francuskimi i wspólnie obejrzeliśmy przygotowane przez nich Kamishibai. O godz. 17.30 rozpoczęła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt – obóz językowy, staż pedagogiczny i przygotowane przez wszystkich uczestników spektakle. Na zakończenia tego bardzo oficjalnego dnia zjedliśmy ostatni posiłek przygotowany przez studentów i się z nimi pożegnaliśmy, gdyż nazajutrz opuszczali Francję.

          

wtorek (mardi), 10.05.2016r

Tego dnia byliśmy oczekiwani w dwóch szkołach. Przed obiadem odwiedziłyśmy szkołę podstawową w Ploufragan. Mimo ponurej pogody zostałyśmy przyjęte przez dzieciaczki bardzo serdecznie. Wystawiłyśmy Kamishibai aż 4 razy! W podziękowaniu dzieci zaśpiewały nam „Odę do radości” (oczywiście po francusku). Jak w obyczaju francuskim przystało - posiłek zjadłyśmy o 12, już w drugiej szkole w liceum zawodowym Jules Verne w Guinganp. Najedzeni poszliśmy na spotkanie z Ambasadorem Rumunii we Francji oraz vice prezydentem rady departamentu Côtes d’Armor, wspólnie zobaczyliśmy przedstawienia francuskie, rumuńskie i polskie. Robiły wrażenie! Wszystkie przedstawione z wyczuciem i idealną grą aktorską. Miejmy nadzieję, że Francuzi nie zauważyli naszego stresu oraz docenili  wysiłek włożony w chociażby prawidłową wymowę naszych ról. Dzień zakończyliśmy spacerem nad oceanem i zbieraniem muszelek.

             

Magda II D

środa (mercredi)11.05.2016r

Z pewnością był to dzień pełen wrażeń.Nasze schronisko opuściłyśmy o 8:30 jak co dzień. Około 10 dotarłyśmy na miejsce. Tego dnia odwiedziłyśmy Liceum Pommerit, którego uczniowie przywitali nas bardzo serdecznie. Następna godzina upłynęła nam pod hasłem Kamishibai. Miałyśmy okazję m.in obejrzeć bardzo ciekawe przedstawienie w wykonaniu licealistów z Pommerit. Do godziny 14 spędziłyśmy czas zwiedzając szkołę oraz szlifując swój francuski podczas rozmów z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi. Po południu wyruszyłyśmy na wybrzeże różowego granitu. Widoki były cudowne, mimo gęstej mgły. Cóż z przyrodą się nie wygra. Z drugiej strony miałyśmy szczęście, gdyż trafiłyśmy na odpływ, więc mogłyśmy podziwiać niektóre "kompozycje skalne" w pełnej okazałości. Generalnie byłyśmy bardzo zadowolone z wycieczki. Około 19 zakończyłyśmy naszą wędrówkę po różowych granitach i wróciłyśmy do schroniska nazywanego już niekiedy domem.

          

Agata II C

czwartek (jeudi) 12.05.2016r                      

Belgia

Ostatnim przystankiem naszej wycieczki była Belgia. Zanim tam dotarłyśmy, zmęczone ale także podekscytowane weszłyśmy na górę Saint-Michel. Jest tam piękne miasteczko wzniesione na skalistej górze, na szczycie, której znajduje się kościół św Michała. Pod wieczór dotarłyśmy do bezpiecznego miasteczka Liège, tak bezpiecznego, że miasto mogłyśmy oglądać jedynie z naszych pokojowych okien. Zrekompensowała nam to przepyszna kolacja oraz piękny hotel. Następnego dnia zaczęłyśmy zwiedzać miasto, zachwycałyśmy się przede wszystkim pięknymi widokami z punku widokowego, do którego prowadziły najdłuższe zabytkowe schody, jakie w życiu widziałyśmy. Po południu musiałyśmy niestety wracać do Polski i nasza podróż dobiegła końca. Wszystkie będziemy ją wspominać jeszcze przez długie lata, a Francja będzie często pojawiać się w naszych myślach.

            

Ewa II C

 
Dodał: Ewelina Story       19 maja 2016r.
LEO, HUGO, MAXIME, ETIENNE

W dniach 21-22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole młodych Francuzów zafascynowanych podróżami, wędrówkami, przyrodą oraz poznawaniem nowych ludzi. Po przejściu szlaku GR 20 uznawanego za najtrudniejszy w Europie, przebiegającego prawie przez całą Korsykę w kierunku północ-południe oraz szlaku pielgrzymkowego zwanego Drogą św. Jakuba  do Katedry Santiago de Compostela w Hiszpanii (1700 km) Léo, Hugo i Maxime postanowili wyruszyć w kolejną podróż, aby opowiedzieć o swoich przygodach, a przede wszystkim pokazać, że realizacja marzeń zależy od nas samych, naszej motywacji, odwagi, ambicji. Przygodę rowerową rozpoczęli 25 lutego w najdalej wysuniętym na zachód Europy Pointe de Corsen we Francji i zmierzają do najdalej położonego na wschód punktu u stóp Uralu Bolshaya Sosnowa. W czasie wędrówki przejadą przez 7 państw: Francję, Niemcy, Republikę Czeską, Polskę, Litwę, Łotwę i Rosję. W każdym państwie odwiedzają jedną szkołę, aby spotkać się z uczniami i promować jedność w Europie, kulturę i tradycje poszczególnych państw oraz solidarność międzyludzką bez względu na narodowość. W czasie spotkania uczniowie odpowiadają na listy napisane przez uczniów z innych szkół, piszą swoje listy oraz malują fresk na płótnie ilustrujący kulturę, tradycje, symbole kraju. W trakcie wyprawy podróżnicy zbierają również materiały do reportażu relacjonującego ich czteromiesięczną przygodę. Czas spędzony z niezłomnymi wędrowcami był niepowtarzalną okazją poznania innych państw, możliwością swobodnego wyrażania się w języku angielskim i francuskim oraz zachętą do odkrywania własnych marzeń i ich realizacji. 

Wędrówkę można śledzić na stronie internetowej http://horizonsvagabonds.wix.com/ecobike

 

Przyjaciołom z Francji życzymy dużo słońca, wytrwałości i sił

         

zdjęcia lo.bartoszyce.info/

 
Dodał: Ewelina Story       27 kwietnia 2016r.
ALCHEMIK

 Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik” ogłosił wyniki tegorocznej edycji. Z dumą informujemy, że Mateusz Kozłowski z kl. I C otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik,Magdalena Bałuch z kl. III C oraz Anna Dawidczyk z kl. II D otrzymały dyplomy wyróżnienia, a Natalia Gondek z kl. II D dyplom uznania.

Gratulujemy sukcesu!!!

 
Dodał: Ewelina Story       26 kwietnia 2016r.
>> DZIEŃ OTWARTY<<

 
Dodał: ZM       11 kwietnia 2016r.
Dominika Czerniak

 

 

   W dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Toruniu odbył się wielki finał Konkursu Języka Angielskiego"Pokaż Nam Język"  organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową.

Dominika Czerniak rywalizowała z uczniami z najlepszych polskich szkół, często z klas dwujęzycznych zajmując ostaecznie 6 miejsce w Polsce. Tegoroczna edycja konkursu cieszyla się wyjątkowym zainteresowaniem, wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników 23 550. Dominika udowodniła, że w małych miasteczkach  możemy również pochwalić się  wysokim poziomem nauczania. Nasi uczniowie każdego roku biorą udział w prestiżowych olimpiadach i konkursach między innymi z języka angielskiego, osiągając bardzo dobre wyniki.

 Serdecznie gratulujemy Dominice!    

            

p. prof. Stanisław Kundzicz

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       18 kwietnia 2016r.
IV Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Zbigniewa Trzcińskiego

 Dnia 14 kwietnia 2016 w auli naszej szkoły odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Zbigniewa Trzcińskiego. Konkurs poświęcony jest pamięci profesora Zbigniewa Trzcińskiego – wieloletniego nauczyciela matematyki w naszym liceum. Konkurs zaszczycili swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego pan Zbigniew Nadolny oraz pani Ludmiła Trzcińska – wdowa po profesorze.

 

W tegorocznych zawodach wzięło udział 60 uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: LICEUM i TECHNIKUM.

  

Najlepszymi w tym roku w kategorii LICEUM byli:

1. Kosakowska Karolina  - ZSP nr 2 w Bartoszycach
2. Koszykowski Matusz - ZSP nr 2 w Bartoszycach
3. Babicki Krzysztof - ZS w Górowie Iławeckim
4. Malinowskiwski Michał - LO im. S. Żeromskiego
5. Śmietanka Kacper - LO im. S. Żeromskiego
6. Kuśnierz Marcin - LO im. S. Żeromskiego
7. Rybak Marek - LO im. S. Żeromskiego
8. Bandzul Dominika - LO im. S. Żeromskiego
9. Karczewski Arkadiusz - ZSP nr 2 w Bartoszycach
10.Nowakowski Cezary oraz Wierciński Tomasz - LO im. S. Żeromskiego

Naszą szkołę reprezentowali także: Baktiw Alina, Sakowicz Patryk, Fiedorowicz Michał, Maron Aleksandra, Wolańska Kamila oraz Kosiorek Kamila.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu - pana Wojciech Prokockiego, Dyrektora PZAO - pana Krzysztofa Karólewskiego oraz Organizatora Konkursu – Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego.

 p. prof. Zbigniew Mrozek

 

 
Dodał: Ewelina Story       17 kwietnia 2016r.
FCE
 

W sobotę 9 kwietnia grupa uczniów przystąpiła do egzaminu z języka angielskiego First Certificate in English (FCE). W ramach wieloletniej już współpracy Pana Profesora Stanisława Kundzicza z British Council, egzamin ten corocznie odbywa się w siedzibie naszego Liceum. 

Mamy głęboką nadzieję, że wielotygodniowy wysiłek  zdających się opłaci i wyniki też będą super.

tekst p. prof. E. Argalska

                

Fot. Patryk Piwnicki 

 
Dodał: Ewelina Story       12 kwietnia 2016r.
Dominika Czerniak w finale!

 Dominika (kl. IIIA)  znalazła się w gronie 25 osób zakwalifikowanych do ogólnopolskiego finału konkursu języka angielskiego „Pokaż nam język”. Wcześniej Dominika przeszła I etap, w którym wzięło udział 23556 uczniów  z całej Polski, a następnie udało jej się pokonać ponad 1000 uczestników II etapu, do którego dostało się także kilku innych uczniów „Żeroma”. Wierzymy, że będzie godnie reprezentować naszą szkołę i miasto w debacie finałowej.  

Trzymamy kciuki!

p. prof. E. Argalska

 
Dodał: Ewelina Story       10 kwietnia 2016r.
XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 30 marca  w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “ Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III B Aleksandra Szczepura, która zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i 27 kwietnia weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Działdowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich!!

 
Dodał: Ewelina Story       4 kwietnia 2016r.
Projekt

Miesiąc marzec był dla nas czasem pracowitym. W zeszłym roku grupa przyrodnicza zapoczątkowała projekt "Park Miejski", który był realizowany na obszarze tzw. Jeziorka Mleczarkiego. Celem projektu było stworzenie na tym terenie  parku miejskiego, który pełniłby rolę terenu rekreacyjnego. Uczniowie postulowani o: utwardzenie ścieżek, stworzenie palcu zabaw oraz siłowni zewnętrznej. 16 marca wraz z panią prof. Anetą Roś-Kozłowską zainicjowałyśmy spotkanie z burmistrzem Bartoszyc Piotrem Petrykowskim oraz dyrektorem BOSiRu Wiesławem Kurachem. Na spotkaniu przedstawiłyśmy plany na kontynuację projektu oraz podziękowałyśmy za realizację części zeszłorocznych postulatów. Uczennica klasy II D Marianna Łosiewicz przedstawiła również swoje badania dotyczące czystości wody Jeziorka Mleczarskiego, tym samym obalając mit o jego nieczystości. Plany, które przedstawiłyśmy burmistrzowi są  w trakcie realizacji, a niektóre zostały już wykonane. Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy przejmą realizację projektu w następnym roku.

Julia Grodzka IIC
Joanna Wróblewska IIC
Ewa Krysztoszek IIC
Agata Hołoweńko II C

 
Dodał: Ewelina Story       31 marca 2016r.
I miejsce w Olimpiadzie o Zdrowiu

 

 

 

   18 marca w Olsztynie odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Był to już 3 etap olimpiady, która jest ogólnopolskim konkursem dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć.

   Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, zasad zdrowego odżywiania, znaczenia aktywności ruchowej, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii, ruchu czerwonokrzyskiego oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

   Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test i przygotować akcję prozdrowotną, przeprowadzić ją, udokumentować i opisać.

   Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.Naszą szkołę reprezentowali: Marianna Łosiewicz z kl. II d i Mateusz Kozłowski z kl.I c. Marianna okazała się bezkonkurencyjna, bo po zsumowaniu wyników z pracy i testu uzyskała największą ilość punktów, co pozwoliło jej na zajęcie I miejsca.

  Ostatnim etapem olimpiady będzie finał w Warszawie z udziałem naszej uczennicy.

  Finaliści powalczą o indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  Wyróżnieniem dla najlepszych uczestników jest również sam wyjazd na finał. Olimpijczycy spędzą razem trzy dni uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, zdobywając nowe umiejętności, integrując się i dobrze się bawiąc.

   Gratulujemy Mariannie i Mateuszowi, którzy godnie reprezentowali nie tylko szkołę, ale również Zarząd Rejonowy PCK.

Autor publikacji: p.prof. Elżbieta Monkiewicz

 

 

 
Dodał: ZM       29 marca 2016r.
Pierwszy dzień wiosny w DPS

 

 

   Wolontariusze Szkolnego Koła PCK nie zapomnieli o pierwszym dniu wiosny, który zaakcentowali mieszkańcom DPS w swoim wiosennym programie słowno-muzycznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Nie zabrakło pięknych wierszy, bardziej i mniej znanych autorów, piosenek o tematyce wiosennej i o tym co sprawiają siły natury - przyrody.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Rozstając się w bardzo pogodnych nastrojach wraz ze słońcem zaglądającym w okna złożyliśmy sobie ciepłe i serdeczne życzenia na nadchodzące dni świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

autor publikacji: p.prof.Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: ZM       29 marca 2016r.
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

 

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych, spokoju ducha, wiary w LUDZI. Umiejętności dostrzegania piękna tego ŚWIATA i oczywiście wiary w SIEBIE i swoje możliwości oraz nadziei na przyszłośćUczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Administracji życzy Serwis LO.

 

 
Dodał: ZM       25 marca 2016r.
Żołnierze Niezłomni - Spotkanie z Kajetanem Rajskim








Autor zdjęć:
Bartoszyckie Środowisko Narodowo-Patriotyczne "Patria".

8 marca odbyło się spotkanie autorskie z Kajetanem Rajskim,pisarzem i publicystą, który przybliżył nam etos Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnychpolskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Pan Kajetan jest autorem wielu książek, w tym kilku opowiadających o Żołnierzach Niezłomnych.

Dodatkowe informacje o autorze można znaleźć w Wikipedii.



Spotkanie zostało zorganizowane dzięki m.in. Bartoszyckiemu Środowisku Narodowo-Patriotycznemu "Patria".


 

 

 
Dodał: MG       11 marca 2016r.
Walentynki w Domu Pomocy Społecznej

 

 

   Wolontariusze Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem p. Elżbietą Monkiewicz z okazji "Walentynek"przygotowali wyjątkowy, pełen ciepła występ, który spodobał się mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 Program zawierał wiersze, cytaty, wersety biblijne mówiące o najważniejszym i nieprzemijalnym darze jakim jest miłość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

   Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego śpiewania znanych piosenek o miłości przygotowanych przez młodzież, a także mogliśmy usłyszeć utwór w wykonaniu mieszkańców napisany specjalnie na temat miejsca, w którym  obecnie zamieszkują.

autor publikacji: p.prof. Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: ZM       9 marca 2016r.
"Barwy Wolontariatu"

 
Dodał: ZM       15 lutego 2016r.
Nowy projekt WPiA „Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego”

 Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie uruchomił w naszym Liceum pilotażowy program, zatytułowany: Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego. Program ten ma na celu nie tylko promocję WPiA UWM w Olsztynie, ale także przybliżenie uczniom klas maturalnych zasad i najważniejszych rozwiązań poszczególnych gałęzi prawa oraz zwiększenie świadomości prawnej młodzieży.

            Pracownicy WPiA UWM w Olsztynie (kadra profesorska, adiunkci, asystenci i doktoranci) prowadzą wskazany powyżej przedmiot w wymiarze 10 godzin lekcyjnych, w podziale na:

- podstawy wstępu do prawa – 2h

- podstawy prawa cywilnego – 2h

- podstawy prawa karnego – 2h

- podstawy prawa gospodarczego – 2h

- podstawy prawa administracyjnego – 2h

            Realizacja zajęć jest nieodpłatna.

 

 
Dodał: Ewelina Story       11 lutego 2016r.
Dzień Babci i Dziadka w Domu Opieki

 

 

   Wolontariusze SK PCK nie zapomnieli o Dniu Babci i Dziadka i z tej okazji wyruszyli z sercami pełnymi miłości, by przekazać moc życzeń mieszkańcom Domu Opieki. Niestety często zapracowani wnuczkowie nie są w stanie odwiedzić swoich dziadków w ten wyjątkowy dzień.Jednak pamięć młodych osób jest bezcenna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   Naszej wizycie towarzyszyły uśmiechy, wspólne śpiewanie, a w przygotowanych wierszach przewijały się szacunek i wdzięczność za osoby starsze.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

   

   Radość mieszkańców i chęć częstszego spotykania się stanowiła dla nas najpiękniejsze podziękowanie. Mimo naszych systematycznych odwiedzin w tygodniu zawsze proszeni jesteśmy o więcej. Ferie były dłuższą rozłąką, ale po ich zakończeniu, na pewno od poniedziałku do środy będziemy spędzać wspólnie czas.

tekst:Wolontariusze szkolnego koła PCK

 

 
Dodał: ZM       9 lutego 2016r
Weź udział w konkursie!

Zapraszamy do konkursów: fizycznego, astronomicznego oraz informatycznego.

 kliknij, by powiększyć

  




 
Dodał: MG       22 stycznia 2016r.
do Lizbony rowerem

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wyprawy, na którą odważył się między innymi nasz absolwent - Krzysztof Groth. Wasz starszy brat chętnie dzieli się wspomnieniami z wyprawy dość nietypowej. Jeśli myśleliście o podróży do Lizbony rowerem, to wiedzcie, że nie jest to niemożliwe. Po prostu zobaczcie! Emotikon smile



materiał przekazała p. prof. Anna Doroszko

 
Dodał: MG       5 stycznia 2016r.
XLV Olimpiada Biologiczna

   W wyniku klasyfikacji przeprowadzonej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej w Warszawie, uczennica klasy II D Marianna Łosiewiczzakwalifikowała się do kolejnego etapu olimpiady.

Uczennica uzyskała bardzo dobry wynik z testu pisemnego oraz napisała pracę badawczą na temat: ”Ocena stanu ekologicznego Jeziorka Mleczarskiego w Bartoszycach metodą bioindykacji”. Uzyskując 262 pkt.  znalazła się na 9 miejscu na 27 uczestników w naszym okręgu. Do zawodów II stopnia zakwalifikowało się tylko 14 uczniów a wśród nich nasza uczennica.
Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.
 
tekst: p. prof. A. Roś-Kozłowska
 
Dodał: Ewelina Story       23 grudnia 2015r.
III miejsce w Mistrzostwach Regionu Warmińsko Mazurskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

17.12.2015 roku w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Regionu Warmińsko Mazurskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna LO Bartoszyce zajęła III miejsce.


Naszą szkołę reprezentowały:
  • Martul Kamila
  • Koter Katarzyna
  • Żerebna Nina
  • Pietrzak Oliwia
  • Rydel Patrycja
  • Dobrzyńska Zuzanna
  • Grudkowska Aleksandra
  • Kłębucka Alicja
  • Tywoniuk Ewelina
  • Węglicka Laura

Opiekun drużyny: Robert Artur Kozieł

 
Dodał: MG       22 grudnia 2015r.
I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt
 
14.12.2015 roku w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju udział wzięło siedem zespołów, drużyna LO Bartoszyce zajęła I miejsce obroniła tytuł z zeszłego roku .
 
 
Naszą szkołę reprezentowały:
  • Martul Kamila
  • Koter Katarzyna
  • Żerebna Nina
  • Pietrzak Oliwia
  • Rydel Patrycja
  • Dobrzyńska Zuzanna
  • Grudkowska Aleksandra
  • Kłębucka Alicja
  • Tywoniuk Ewelina
  • Węglicka Laura
 
Opiekun drużyny: Robert Artur Kozieł






 

kliknij w miniaturkę,
by powiększyć

 
Dodał: MG       22 grudnia 2015r.
III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Siatkowej Chłopców

11.12.2015 roku w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju udział wzięło siedem zespołów, drużyna LO Bartoszyce zajęła III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:
Plaskota Szymon
Ogonowski Sebastian
Rodak Mateusz
Gotowt Kacper
Szutowicz Kamil
Sakowicz Patryk
Nowakowski Cezary

Opiekun drużyny: Robert Artur Kozieł
 
Dodał: MG       22 grudnia 2015r.
Francuz W Żeromie

         W ramach współpracy z Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie gościliśmy w naszej szkole asystenta języka francuskiego. Josselin pochodzi z Normandii i od 4 miesięcy mieszka w Olsztynie, uwielbia podróżować i uczyć się języków obcych. W naszym liceum spotkał się z młodzieżą uczącą się języka francuskiego i opowiedział o zwyczajach żywieniowych we Francji. Josselin obiecał odwiedzić nas ponownie na początku roku 2016.

  

 
Dodał: Ewelina Story       17 grudnia 2015r.
62 Olimpiada Chemiczna

28 listopada 2015 roku w Olsztynie odbył się I etap 62 Olimpiady Chemicznej. 16 grudnia Komitet Główny ustalił wysokość progu kwalifikacji na poziomie 52 punktów i zatwierdził listę zawodników zakwalifikowanych do II etapu. W gronie 386 zwycięzców tego etapu znalazł się uczeń pierwszej klasy Mateusz Kozłowski, który 29 stycznia przystąpi w Gdańsku do części teoretycznej, a 30 stycznia do części laboratoryjnej. W I etapie wzięło udział 955 uczestników.

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy awansu do etapu centralnego!!!

 
Dodał: Ewelina Story       17 grudnia 2015r.
Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu

 

 

   W dniu 11 grudnia 2015r. w auli LO w Bartoszycach odbyła się XXIV Olimpiada pod hasłem ,,Zdrowy Styl Życia".

   Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych,  pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych.

   W konkursie udział wzięło 19 szkół z Miasta i Powiatu Bartoszyckiego w trzech kategoriach  GIMNAZJA, SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I PODSTAWOWE.

   Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, którzy oprócz rozwiązywania testu mieli przygotować akcję prozdrowotną. Nasi uczniowie swoje wydarzenie sportowe zatytułowali "Ja i ty zbadajmy swoje BMI".

   I miejsce zajęła Marianna Ł. z klasy II d,  II miejsce Mateusz K. z klasy I c,  III miejsce Beata R. - Zespół Szkół w Górowie Iławeckim.

  Uczniowie, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca wezmą udział w eliminacjach okręgowych w Olsztynie 18 marca 2016 r

 Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

 p.prof. Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: ZM       17 grudnia 2015r.
The Bear Educational Theatre

 Niedawno uczniowie naszej szkoły  mieli okazję wziąć udział w interaktywnej sztuce teatralnej zatytułowanej: "Frank Novotny and the Present Perfect" wystawionej przez brytyjski teatr "The Bear Educational Theatre", działający w Europie od 1994 roku. Spektakl był dla uczniów nie tylko okazją do posłuchania native speakerów, ale również możliwością sprawdzenia swoich umiejętności językowych.  The Bear Educational Theatre jest międzynarodowym teatrem, który specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne.

p. prof. Dorota Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       16 grudnia 2015r.
Laureaci konkursu

 

 

    Ogólnopolski konkurs "Barwy wolontariatu" ma na celu wyłonienie laureatów oraz uhonorowanie działań i akcji wolontarystycznych.

    6 grudnia 2015 na olsztyńskim zamku odbyła się gala wolontariatu podsumowująca działalność na ternie Warmii i Mazur. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie organizacje pozarządowe, wolontariusze oraz osoby, które korzystają z ich pomocy. Do konkursu wpłynęło 61 wniosków. Kapituła konkursu wyłoniła spośród przyjętych wniosków i nagrodziła między innymi wolontariuszy Szkolnego Koła PCK tytułem Laureata.

 

    Koło działa wszechstronnie od ponad 13 lat. Organizuje różne zbiórki, akcje, prowadzi systematyczny wolontariat w Domu Pomocy Społecznej, angażuje się w różne przedsięwzięcia nie tylko na terenie naszego miasta. Jako opiekun od kilku lat wakacje zaczynam od pracy wolontariackiej w Elblągu, spędzając czas z dziećmi i młodzieżą na zorganizowanych zajęciach krajoznawczych, sportowych, teatralnych czy rękodzielniczych.

    Cieszę się, że wieloletnia praca została dostrzeżona i pozytywnie zaopiniowana. Wcześniej zdobyliśmy wyróżnienie, teraz III miejsce. Mamy wiele pomysłów i zapału do pracy. Rozwijamy działalność i zapraszamy do współpracy.

 

autor publikacj: p.prof.Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: ZM       15 grudnia 2015r.
Olimpiada Języka Angielskiego

 8 grudnia Komitet Okręgowy 40 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego  podał nazwiska osób zakwalifikowanych do etapu okręgowego. Dwie uczennice z klasy III A naszego liceum  Dominika Czerniak oraz Aleksandra Postolska znalazły się w gronie osób, które 18 stycznia 2016 roku przystąpią do eliminacji okręgowych  w Gdańsku.

 
Ogromne gratulacje!! Życzymy powodzenia i dostania się do kolejnego etapu olimpiady.

p. prof. Stanisław Kundzicz
 
Dodał: Ewelina Story       9 grudnia 2015r.
Konkurs fotograficzny

 Młodzież naszej szkoły pasjonująca się przyrodą, wzięła udział w konkursie fotograficznym pod hasłem: „Przyroda w moim obiektywie”.
Baczni obserwatorzy przyrody utrwalili na zdjęciach liczne jej oblicza, czego dowodem są fantastyczne prace.
  Komisja konkursowa nagrodziła następujące  osoby:
I miejsce - Julia Grodzka
II miejsce- Antoni Mężyński
III miejsce-
 Izabela Bykowska
 wyróżnienia otrzymali- Michalina Łabenda oraz Patryk Piwnicki
Gratulujemy!

p. prof. A. Roś-Kozlowska

 

 
Dodał: Ewelina Story       28 listopada 2015r.
Wasza krew ratuje życie

 Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi. W tym roku w klasach trzecich uczy się tylko 95 osób, z czego nie wszyscy są jeszcze pełnoletni. Pomimo to spora część naszej młodzieży wyraziła chęć wzięcia udziału w akcji (prawie 1/3).

 

Szczególnie dziękujemy wszystkim tym, którzy po raz pierwszy oddali krew oraz naszym profesorom pani Annie Doroszko i panu Bartłomiejowi Szymusiowi, którzy swoją postawą zachęcają młodzież do honorowego krwiodawstwa.

 

p. prof. M. Araśniewicz

 
Dodał: Ewelina Story       23 listopada 2015r.
Erasmus+

 Od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2016 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus+ pt. "Kamishibai - innowacja w dydaktyce nauczania języka francuskiego", Akcja 2 - Partnerstwa strategiczne.

http://prf-erasmusplus.jimdo.com/

W projekcie biorą udział trzy licea polskie ( LO Bartoszyce, III LO Olsztyn, III LO Elbląg), cztery szkoły rumuńskie (Liceul Tehnologic Ocna-Mures, Scoala Gimnaziala Lucian Blaga, Colegiul Tehnic Agricol Alexandru Borza, Palatul Copillor Alba Iulia) oraz trzy licea francuskie (Lycée Jules Verne, Lycée Pommerit-Jaudy, Lycée Saint-Pierre).

W czasie wakacji, w lipcu 2015 roku, sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwutygodniowym polsko-rumuńskim obozie z językiem francuskim w Olsztynie.

http://cotesdarmor-warmie-mazurie.jimdo.com/ 

Natomiast w październiku 2015 roku nauczyciele języka francuskiego ze szkół partnerskich odbyli dwutygodniowy staż pedagogiczny w Saint-Brieuc w Bretanii.

Staż był świetną okazją nie tylko do doskonalenia umiejętności, zdobywania nowych kompetencji, ale także do zbudowania więzi przyjaźni między nauczycielami i szkołami zaangażowanymi w realizację projektu.

 

 

http://stageflesb.jimdo.com/ 

Kolejne spotkanie uczniów oraz nauczycieli połączone z prezentacją wykonanych przez wszystkie szkoły miniprojektów zostało zaplanowane na maj 2016 roku w Bretanii we Francji.

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       4 listopada 2015r.
GALA „IMPULS 2015”

 

 

 

W piątek 23 października 2015 w warszawskim Centrum Nauki Kopernikodbyła się GALA „IMPULS 2015”. Wzięła w niej udział minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Uroczystość jest organizowana raz w roku w celu podsumowania pracy nauczycieli należących do Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, którzy realizują projekty NBP w zakresie ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Podczas Gali zostały wręczone nagrody najbardziej aktywnym nauczycielom.  Pani Danuta Kobus po raz kolejny została najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim.

Miło nam również poinformować, że uczennice naszej szkoły Alicja Jaworska i Aleksandra Szczepura otrzymały nagrody za zajęcie I miejsca w II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy scenariusz komiksu ekonomicznego.

 

 
Dodał: D.K.       24 października 2015r.
Nie samą szkołą żyje nauczyciel!

 

 

    Obecni i byli nauczyciele naszego LO, zgodnie z wieloletnią tradycją, wybrali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej na wycieczkę krajoznawczą. W tym roku była ona niedługa - w dniach 9-11.10.2015r.odwiedziliśmy Toruń, Licheń, Kruszwicę i Ciechocinek.

    Oprócz zwiedzania różnych obiektów z przewodnikiem był też czas na odpoczynek, wspólne spacery, rozmowy, żarty, na które rzadko mamy czas w trakcie roku szkolnego. Nasze grono jest pogodne, zintegrowane i pełne energii, co doskonale widać na dołączonych zdjęciach.

    Kolejną, dobrą tradycją naszego grona jest zapraszanie na tego typu wyjazdy emerytowanych nauczycieli i byłych pracowników szkoły. W czasie podróży i podczas zwiedzania jest więc okazja do wymiany doświadczeń, wspomnień i integracji międzypokoleniowej. >>>>>>

Autor publikacji: p.prof. Agnieszka Kędzierska

//oryginalne foto na e-mail:komunikacja@lo.bartoszyce.info

 

 
Dodał: ZM       16 października 2015r.
14 października-Dzień Nauczyciela

 

 

      "Kochani Nauczyciele, najpiękniejsze składamy życzenia z głębi serca płynące, czekające spełnienia. Niechaj kłopoty znikną, sukcesów przybędzie, niechaj zdrowie dopisze, a szczęście się przędzie.Wszystko, co piękne i wymarzone, niech w Waszym życiu będzie spełnione!"

    Z okazji Dnia Nauczyciela, bukiet życzeń Dyrekcji LO, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty śle redakcja serwisu LO.

    Szczególne powinszowania w tym dniu przesyłamy Pani Dyrektor Annie Jurgilewicz z okazji obchodów jubileuszu 30 lecia pracy zawodowej. Życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z zajmowanego stanowiska oraz sukcesów w kształtowaniu młodzieńczych umysłów przekazują nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie Liceum! >>>>>

 

 
Dodał: ZM       13 października 2015r.
Na tropie tajemnic zapisanych w genach

 W czwartek 24 września grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła wzajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie.

 Chcąc  odkryć tajemnice zapisane w swoich genach, uczniowie izolowali DNA, powielali- stosując technikę PCR oraz wykonywali elektroforezę w celu interpretacji wyników. 
Zajęcia podobały się uczniom,  pozwoliły na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, były cennym uzupełnieniem nauki w szkole.
 
 p. prof. Roś-Kozłowska
 
 
 
Dodał: Ewelina Story       27 września 2015r.
Wyjazd integracyjny

 

 

W dniach 3-4 września br. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum rozpoczęli rok szkolny 2015/2016 od wspólnego wyjazdu integracyjnego do ośrodka wypoczynkowego „Kulka”. Przez dwa dni młodzież wspólnie się bawiła, zdobywała nowe doświadczenia oraz pokonywała kolejne wyzwania, które pozwoliły na lepsze poznanie się. Nasi uczniowie zakończyli wyjazd w dobrych humorach i zachowali wiele ciekawych wspomnień.

Tak się bawiliśmy…

       

 

 
Dodał: D.K.       17 września 2015r.
KOŁO INFORMATYCZNE

 Zapraszam na zajęcia koła informatycznego. 1. spotkanie 14 września o godz. 14.20 w pracowni komputerowej. 

Na zajęciach m.in:

  • Język programowania stron PHP
  • Projektowanie serwisów WWW w PHP
  • Podstawy programowania w C++
  • Zakładanie serwisów w Joomla, Wordpress
  • Przebudowa serwisu internetowego LO bartoszyce

    Mirosław Gutowski

 

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 81

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY