Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

 

 DYPLOMY I CERTYFIKATY

 

  


 


start / SERWISY TEMATYCZNE
serwis w tej chwili ogląda 7 osób
   | modyf: Mirosław Gutowski 2016-01-29, 14:37 | 3569 odsłon
serwiszglossie
 

  4 kwietnia 2014roku odbyła się debata. Tym razem przeciwko sobie stanęły trzy partie polityczne. Tematy debaty to między innymi: Wojsko Polskie, system oświaty czy system emerytalny w Polsce. Na debatę zaproszone zostały klasy pierwsze i drugie z naszego liceum. Każda partia miała własne zdanie, wyciągała swoje wnioski, a wszyscy uczestnicy brali w niej czynny udział. Debatę poprowadził prof. Roman Kęsicki. Na debatę zaproszono także lokalną telewizję.


Dnia 8 kwietnia 2014 roku odbyły się wybory kończące prace nad projektem ,,Parasol demokracji” trwające od września 2013 roku do kwietnia 2014 roku. Na wybory przyjechała p. Ewelina Ławecka-opiekun projektu w naszym liceum. Zaproszono telewizję Bart- Sat i prof. Roman Kęsicki, p. Ewelina Ławecka oraz uczestnicy projektu udzielili wywiadu. Do głosowania przystąpili uczniowie oraz nauczyciele. Frekwencja wynosiła……., a wyniki wyglądają następująco:
„Pierwiastek z pięciu”-
„Orły wolności”-
„Piękni, Młodzi i …”-
Gratuluję wszystkim uczestnikom projektu.
Dnia 8 kwietnia zdecydowano także, że Szkolny Klub Myśli Politycznej pod opieką prof. Romana Kęsickiego dalej będzie funkcjonował w naszym liceum i przyjmuje nazwę „Forum Romanum”.
Podczas dni otwartych w LO im. Stefana Żeromskiego prof. Roman Kęsicki poprowadził otwartą lekcję zachęcającą do przyjścia do naszej szkoły oraz do wstąpienia do SKMP. Profesorowi pomagali członkowie SKMP.

Pracownicy Fundacji Rozwoju Lokalnego „Parasol” współpracujący z naszą szkołą oraz ze Stowarzyszeniem „Nasz Łąg-nasza wieś” zaproponowali uczestnikom projektu „Parasol demokracji” z naszej szkoły wymianę międzynarodową na Sycylii (Włochy).
W dniach 6-17 maja 2014 roku na Sycylii odbył się projekt „Life is Light 2”. W wymianie brali udział młodzi ludzie z Ruminii, Łotwy, Polski i Włoch. Projekt miał na celu rozwinięcie umiejętności fotograficznych oraz założenie i prowadzenie bloga kulinarnego. Ponadto młodzież miała nauczyć się żyć ekologicznie, blisko natury oraz odkryć podstawowe emocje oraz uczucia przy pomocy zmysłów. Każdy z uczestników był w jednej z trzech grup: cooking team-zajmującej się przygotowywaniem posiłków, cleaning team-zajmującej się sprzątaniem oraz trash team-która m.in. segregowała śmieci. Grupy codziennie zmieniały się, aby wszyscy mogli spróbować czegoś innego. Ponadto odbyły się dwie wycieczki-jedna do pobliskiego miasta Lentini, w którym odbywało się Święto św. Salfio. Charakterystycznym elementem tego wydarzenia jest bieg półnagich mężczyzn z kwiatami w ręku oraz czerwoną przepaską. Druga wycieczka była a wulkan Etna. Podczas całej wymiany uczestnicy porozumiewali się w języku angielskim oraz mieli okazję spróbować oraz przygotować regionalne dania sycylijskie.


Szkolny Klub Myśli Politycznej „Forum Romanum” ciągle działa i do jego zadań należało zachęcenie obywateli Bartoszyc, a w szczególności młodzież, do wzięcia czynnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W szkole, dnia 19 maja 2014 roku odbyły się szkolne wyborów. Oto wyniki głosowania w naszym liceum:
1. Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin Mikkego – 46 głosów
2. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – 45 głosów
3. Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch – 25 głosów
4. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 21 głosów
5. Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD – Unia Pracy – 12 głosów
6. Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina – 10 głosów
7. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 10 głosów
8. Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy – 8 głosów
9. Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia – 5 głosów
10. Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry – 4 głosy
11. Komitet Wyborczy Samoobrona – 2 głosy

Drugim zadaniem było przeprowadzenie ankiety. Dnia 4 czerwca 2014 roku ankieta pod tytułem „Najważniejsze, Twoim zdaniem, wydarzenie ostatnich 25 lat w RP” przyniosła następujące rezultaty:
1. Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej – 110 wskazań
2. Wstąpienie Polski do NATO – 60 wskazań
3. Uchwalenie Konstytucji III RP – 57 wskazań
4. Przystąpienie Polski do strefy Schengen – 35 wskazań
5. Reforma gospodarcza L. Balcerowicza – 22 wskazań
6. Organizacja Euro 2012 w piłce nożnej – 13 wskazań
7. Powstanie rządu T. Mazowieckiego – 9 wskazań
8. Reforma oświaty – 7 wskazań
9. Inne (napisz jakie?): Janusz Korwin-Mikke w Parlamencie Europejskim – napisały 4 osoby oraz 4 osoby dopisały pojedyncze wydarzenia
10. Powstanie samorządu terytorialnego – 3 wskazania
11. Reforma administracyjna – 2 wskazania


Dnia 18 czerwca 2014 roku uczestnicy projektu „Parasol demokracji” jadą na wycieczkę do Warszawy do Sejmu RP.

 

Warsztaty w ramach projektu 
„Parasol demokracji” 
współfinansowane przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

 

 

 

 

97,63 %
ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2019r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
CERTYFIKATY