Dziesięciomiesięczne zmagania szkolne klas I-III dobiegły końca. Po uroczystym podsumowaniu nauki i nagrodzeniu najlepszych uczniów przyszedł czas na upragniony odpoczynek. Udanych i bezpiecznych wakacji !!!
Oliwia Choszcz z klasy 2D oraz Adam Kąsek z klasy 2A znaleźli się w gronie laureatów regionalnego Konkursu Wiedzy o Afryce zorganizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach XX-lecia Dni Afryki w Olsztynie i otrzymali wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy!!!
W środę 19 czerwca odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych. Nagrody wręczono w czterech kategoriach. Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie odebrali: - w kategorii Nauka: Mateusz Gigielewicz - uczeń klasy 3a - w kategorii Sport: Marika Pleńska - uczennica klasy 2c - w kategorii Kultura: Blanka Magun - uczennica klasy 2c - w kategorii Działalność Społeczna: Bartosz Haraf - uczeń klasy 3a Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! --->>> więcej fotografii |
14 czerwca Paweł Olszewski, pasjonat biologii, przyniósł na lekcję rekina lamparciego oraz koniki morskie, które stanowią tylko niewielką część jego kolekcji stworzeń morskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat hodowli, rozmnażania, warunków i trybu życia tych zwierząt. Najbardziej zaskoczyła nas informacja że istnieją rekiny, które choć są rybami potrafią wytrzymać bez wody aż 12 godzin i poruszać się po lądzie dzięki płetwom brzusznym w celu poszukiwania zbiorników wodnych. U Pawła ta pasja zrodziła się 12 lat temu. W przyszłości planuje założyć własną hurtownie zwierząt morskich. Dzięki Pawłowi mogliśmy zobaczyć naprawdę niesamowite stworzenia. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć inne ciekawe okazy z jego kolekcji.
Maja Matelska
W piątek klasa 3a uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Krutynią. Pogoda dopisała wyśmienicie. Po spływie gościliśmy w "Oazie Mazurskiej", gdzie miło spędziliśmy czas do wieczora. |
Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem na dworcu kolejowym. Podróż pociągiem do Wrocławia minęła szybko i w przyjemnej atmosferze, pełnej rozmów i śmiechu. We Wrocławiu, udaliśmy się do Hydropolis, interaktywnego i nowoczesnego muzeum. Dzięki różnorodności wystaw zgłębilśmy wiedzę na temat wody.
Następny dzień spędziliśmy aktywnie. Udaliśmy się rowerami, malowniczą trasą, przez Podgórze Izerskie do Geoparku, gdzie zwiedziliśmy starą kopalnię cyny i kobaltu. Przewodnik opowiedział nam fascynujące historie o górnictwie i trudach pracy w kopalniach. Zobaczyliśmy, jak wyglądała dawna technologia wydobywcza.
Kolejnego dnia udaliśmy się pieszo do słynnego drewnianego Kościółka Wang. Następnie podziwialiśmy przyrodę Karkonoskiego Parku Narodowego oraz słynne skały Pielgrzymy i Słonecznik.
Czwartego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Trasa była wymagająca, ale widoki z góry wynagrodziły wszelkie trudy. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać panoramę gór w pełnej okazałości. Zdobycie szczytu było dla nas ogromnym sukcesem i powodem do dumy.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy piękną Pragę. Spacer w stolicy Czech rozpoczęliśmy od Hradczan, następnie podziwialiśmy Zamek Królewski, Ogrody Królewskie, Katedrę Świętego Wita – symbol Pragi.
Zielona Szkoła była dla nas niezapomnianą przygodą, pełną nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień. Każdy dzień przynosił nowe atrakcje i wyzwania, które pokonaliśmy razem, wzmacniając nasze więzi i ucząc się współpracy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie wyjazdy!
W dniach 3-4 czerwca klasa I A wzmacniała tężyznę fizyczną podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią.
Nie zabrakło również integracji na boisku do siatkówki plażowej i przy wieczornym ognisku oraz orzeźwiającej kąpieli w rzece.
p. prof. D. Dołżycki
We wtorek 28 maja rozpoczęliśmy wycieczkę wspaniałą inscenizacją "Romea i Julii" w Teatrze Buffo. Spektakl zachwycił nowoczesną interpretacją i znakomitą grą aktorską.
Następnie podczas spaceru w Łazienkach Królewskich podziwialiśmy piękne ogrody i pałace. W malowniczym parku odpoczęliśmy i zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.
Kolejnym punktem programu był ekscytujący escape room Black Cat, który wymagał od nas współpracy i logicznego myślenia, aby rozwiązać zagadki i wydostać się na czas.
Na zakończenie dnia wjechaliśmy na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Widok z góry na całą Warszawę był niesamowity i na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła nam wielu niezapomnianych chwil.
p. prof. D. Haraf